Folie grzewcze

Folie grzewcze

Budujesz nowy dom, a może planujesz termomodernizację obecnego? W takim przypadku, koniecznie powinieneś rozważyć folie grzewcze. Tego typu rozwiązania cechują się nie tylko bardzo niską emisją szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji, ale też są wyjątkowo korzystne pod kątem czysto ekonomicznym. Są zdecydowanie tańsze w codziennym utrzymaniu, niż „tradycyjne” systemy ogrzewania na paliwa stałe, takie jak chociażby piece gazowe czy olejowe.

Niewielka grubość i łatwość zasilania prądem elektrycznym sprawiają, że trudno znaleźć obszar, w którym nie sprawdziłaby się folia grzewcza. Opinie naszych klientów potwierdzają ogromne możliwości, jakie daje to rozwiązanie. Nie potrzeba projektować sieci centralnego ogrzewania. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się w małych domach czy też mieszkaniach z metrażem do ok 100m2.

FOLIA GRZEWCZA – nowoczesna metoda ogrzewania

Folie grzewcze to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania. Proces emisji ciepła działa na zasadzie promieniowania podczerwonego, dzięki czemu ogrzewanie jest bardziej wydajne. Folia grzejna to w rzeczywistości elastyczny grzejnik. Wykonana jest z wysokiej jakości węgla o konkretnych właściwościach oraz masy aluminiowej. Poszczególne materiały nakładane są warstwowo za pomocą innowacyjnego rozwiązania kojarzonego z drukowaniem. Właśnie te warstwy odpowiadają za emisję promieni podczerwonych.

Bazę folii grzejnej podłogowej stanowi folia PET. Charakteryzuje się sporą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Dodatkowo wykazuje się sporą izolacyjnością i ognioodpornością, dzięki czemu cały system jest bardzo bezpieczny. Folia grzejna zasilana jest za pomocą miedzianej taśmy, która podłączona zostanie do sieci elektrycznej na stałe. Sterowanie tym sposobem ogrzewania odbywa się za pomocą panelu wbudowanego w ścianę.

Czym od tradycyjnego ogrzewania różni się folia grzewcza? Podczerwień nie ogrzewa powietrza, jak ma to miejsce w standardowych konwektorowych systemach. Promienie podczerwone nagrzewają konkretne przedmioty, na które są emitowane. Jeśli umieszczona zostanie folia grzewcza pod panele, wówczas nagrzane zostaną elementy wykończenia podłogi. W związku z tym bardzo zasadna jest także folia grzewcza sufitowa, umieszczana na suficie pod warstwą płyt gipsowych. W odróżnieniu od innych systemów, promienie cieplne w pierwszej kolejności emitowane są w stronę pomieszczenia, a nie unoszą się w górę.

Jesteśmy certyfikowanym instalatorem folii marki TERMOFOL- lidera rynku w sektorze folii grzewczych.

Chcesz otrzymać wycenę na ogrzewanie foliami grzewczymi skontaktuj się z nami.

Darmowa wycena Twojej instalacji

Zostaw swoje dane. Skontakuje się z Tobą nasz przedstawiciel, który doradzi jakie rozwiazanie będzie dla Ciebie najlepsze