Fotowoltaika

Jak Działa fotowoltaika

Aby zrozumieć proces działania fotowoltaiki warto poznać schemat instalacji fotowoltaicznej.
Na instalację fotowoltaiczną składa się cały zestaw urządzeń, dzięki którym możemy korzystać z darmowego prądu w swoim domu. Panele słoneczne zmieniają energie słoneczną w prąd stały, następnie wygenerowany prąd trafia do inwertera (falownika), gdzie następuje jego przekształcenie w prąd zmienny, który może zasilać np. cały dom. Wyprodukowana energia pokrywa bieżące zapotrzebowanie a nadwyżki wyprodukowanej energii sprzedajemy po określonej cenie. Za pobraną energię w czasie braku  produkcji płacimy jak inni odbiorcy, wraz z opłatami dystrybucyjnymi trafiają do sieci. Fotowoltaika to darmowe i ekologiczne źródło energii odnawialnej dla Ciebie i Twojej rodziny czy też firmy. Ogniwa fotowoltaiczne pracują przez cały rok także w zimie , a jedynym warunkiem ich pracy jest obecność promieniowania słonecznego. Chcesz wiedzieć więcej?

Z usług naszej firmy skorzystało już tysiące gospodarstw domowych, rolnych oraz firm z różnych regionów Polski. Naszą zadaniem jest dostarczanie nowoczesnych, zaawansowanych rozwiązań, które pozwalają efektywnie wykorzystywać odnawialne źródła energii.

Beautiful house with solar panels and electric car
Artboard 6

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne są niewątpliwie kluczowym elementem każdej instalacji. To dzięki nim jesteśmy w stanie pobierać energię słoneczną

Panele fotowoltaiczne przetwarzają promieniowanie słoneczne na energię elektryczna. Prąd wytwarzany przez panel fotowoltaiczny jest w pełni ekologiczny i darmowy w przeciwieństwie  od energii od krajowych dostawców

W zakresie paneli fotowoltaicznych współpracujemy wyłącznie z renomowanymi producentami, którzy są liderami w branży. Wszystkie oferowane przez nas moduły fotowoltaiczne posiadają niezbędne certyfikaty oraz są produktami o najwyższej jakości i sprawności.

Obserwując i analizując kryteria naszych klientów, sklasyfikowaliśmy je biorąc pod uwagę aspekt, który najczęściej pojawia się podczas wyboru modułów czyli gwarancja.

 

 

BAUER BS-M6HBB-GG

30 LAT GWARANCJI CAŁKOWITEJ

NIEMIECKA MARKA

NIEMEICKI GWARANT

WYSOKI STOPIEŃ SPRAWNOŚCI

TECHNOLOGIA  N-TYPE

KENSOL KS M-SH

25 LAT GWARANCJI CAŁKOWITEJ

POLSKA MARKA

POLSKI GWARANT

WYSOKI STOPIEN SPRAWNOŚCI 

TECHNOLOGIA SHINGLED PERC

HYUNDAI HIE

25 LAT GWARANCJI CAŁKOWITEJ

KOREAŃSKA MARKA

KOREAŃSKI GWARANT

WYSOKI STOPIEŃ SPRAWNOŚCI 

TECHNOLOGIA GONTOWA  

LONGI LR4 72HPH

12 LAT GWARANCJI NA PRODUKT

25 LAT LINIOWEJ GWARANCJI MOCY

CHIŃSKA MARKA

CHIŃSKI GWARANT

Inwerter

INWERTER fotowoltaiczny popularniej znany jak falownik to serce każdej instalacji fotowoltaicznej. Zapewne każdy kto choć przez chwilę zastanawiał się nad zakupem instalacji fotowoltaicznej spotkał się z określeniem Inwerter czy też Falownik. Kluczowe znaczenie w zrozumieniu zasady działania fotowoltaiki ma odpowiedź na pytanie- co to jest inwerter? Inwerter fotowoltaiczny to urządzenie, które odpowiada za przetwarzanie i przekształcanie energii elektrycznej powstające w modułach fotowoltaicznych. Falownik zmienia prąd stały w prąd przemienny o parametrach zgodnych z siecią niskiego napięcia.Wsród Inwerterów można również spotkać się z Inwerterami Hybrydowymi. Czym jest jest Inwerter hybrydowy?O tym w następnej zakładce.

 

FoxEss

13 LAT GWARANCJI

CHIŃSKI PRODUCENT

POLSKI GWARANT

POLSKI SERWIS

AFCI W STANDARDZIE

NISKIE NAPIĘCIE STARTOWE

MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA MAGAZYNU ENERGII

Huawei

10 LAT GWARANCJI

CHIŃSKI PRODUCENT

CHIŃSKI GWARANT

CHIŃSKI SERWIS

AFCI W STANDARDZIE

MOŻLIWOŚĆ PRZEWYMIAROWANIA DO  50%

MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA MAGAZYNU ENERGII

SolarEdge

12 LAT GWARANCJI

IZRAELSKI PRODUCENT

IZRAELSKI GWARANT

POLSKI SERWIS

PEŁNA OPTYMALIZACJA INSTALACJI

ZWIĘKSZONE BEZPIECZEŃSTWO

MONITORING Z POZIOMU KAŻDEGO MODUŁU

Inwerter Hybrydowy

Inwertery hybrydowe mogą oddawać prąd zarówno do baterii, jak i do sieci, przy czym mogą pracować dwutorowo – przy dużej liczbie produkowanej energii są w stanie jednocześnie ładować baterię, jak i zasilać instalację domową. Takie falowniki są w stanie oddawać energię z akumulatorów w przypadku złej pogody bądź też późnej pory. Zwiększa to autokonsumpcję z wartości szacunkowej około 25% do 70%.

Kolejną istotną cechą inwerterów hybrydowych jest możliwość stworzenia tzw. obwodu awaryjnego, czyli układu zasilanego nawet w przypadku wyłączenia zasilania zewnętrznego. Znacznie zwiększa to użyteczność takiej instalacji, zwłaszcza w regionach o słabej infrastrukturze elektrycznej, bądź często dotykanej gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, gdzie można doświadczyć częstych wyłączeń sieci. 

Przy Inwerterach podobnie jak w przypadku modułów fotowoltaicznych głównym kryterium jest gwarancja. Warto jednak pamiętać, że odpowiednie dobranie falownika do modułów to gwarancja poprawnego działania instalacji a co za tym idzie maksymalnej produkcji w ciągu roku.

 

FoxEss AiO

13 LAT GWARANCJI

CHIŃSKI PRODUCENT

POLSKI GWARANT

POLSKI SERWIS

ZINTEGROWANY MAGAZYN ENERGII

FRONIUS GEN 24 PLUS

10 LAT GWARANCJI

AUSTRIACKI PRODUCENT

AUSTRIACKI GWARANT

POLSKI SERWIS

FUNKCJA REZERWOWEGO ZASILANIA

 

SolarEdge STOR EDGE

12 LAT GWARANCJI

IZRAELSKI PRODUCENT

IZRAELSKI GWARANT

POLSKI SERWIS

PEŁNA OPTYMALIZACJA INSTALACJI

Na instalację fotowoltaiczną składa się dużo więcej podzespołów niż przedstawione wcześniej Moduły i Inwertery. Aby móc cieszyć się bezawaryjną instalacją fotowoltaiczną przez długie lata warto zwrócić również uwagę na: konstrukcje montażową, zabezpieczenia po stornie AC, zabezpieczenia po stronie DC, przewody oraz ich przekroje, złącza MC4 a nawet peszle i szpilki uziemiających. Pamiętaj również, że nawet najlepszy sprzęt bez fachowo wykonanego montażu nie daje nam gwarancji poprawnego funkcjonowania instalacji. 

Wybierając Velectro wybierasz doświadczonego rzetelnego wykonawcę, który zapewni Ci spokój związany z instalacją fotowoltaiczną nawet na kilkadziesiąt lat.

 

Darmowa wycena Twojej instalacji

Zostaw swoje dane. Skontakuje się z Tobą nasz przedstawiciel, który doradzi jakie rozwiazanie będzie dla Ciebie najlepsze