Pompy Ciepła

Pompy ciepła

Pompa ciepła to obecnie najbardziej ekonomiczne oraz ekologiczne źródło ogrzewania, nie powinno zatem dziwić, że pompa ciepła aktualnie jest najczęściej wybieranym źródłem  ciepła w gospodarstwach domowych.

Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym i chciałbyś optymalizować koszty ogrzewania i zredukować je nawet o 95%- warto rozważyć zakup i instalację pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczna.Wówczas oprócz darmowego ogrzewania, pompa ciepła zapewnia korzystanie z ekologicznego, odnawialnego źródła energii. Pompą ciepła będziesz w stanie w sposób bezobsługowy ogrzać budynek mieszkalny oraz ciepłą wodę użytkową. W swoim codziennym działaniu, pompa ciepła wykorzystuje dedykowany mechanizm polegający na pobieraniu z otoczenia ciepłej energię, która jest zmagazynowana w powietrzu. 

POMPA CIEPŁA RODZAJE I ZASTOSOWANIE

POMPA POWIETRZNA:

Podział powietrznych pompy ciepła zazwyczaj przeprowadza się ze względu na ich budowę. Możemy wyróżnić pompy typu MONOBLOK i SPLIT- oba rodzaje mają zalety, które przemawiają na ich korzyść. Wybór pompy jest uzależniony od możliwości technicznych budynku oraz od Twoich preferencji. Jeśli chcesz poznać różnice między pompą ciepła typu MONOBLOK a SPLIT, skontaktuj się z jednym z naszych handlowców.

POMPA GRUNTOWA:

Jest ona napewno mniej popularnym rozwiązaniem jak powietrzne pompy lecz nadal bardzo często wykorzystywana w Polsce. Możemy ją wykorzystać zarówno do ogrzania budynku jak i do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Największe zalety pompy gruntowej to wysoka efektywność działania. Minusem zapewne będzie cena odwiertów, których głębokość sięga nawet 100 metrów lub powierzchnia działki przy zastosowaniu poziomego wymiennika.

POMPA WODNA:

Charakteryzuje się wysoką efektywnością działania, można zaryzykować stwierdzenie, że jeszcze większą niż wspomniane pompy gruntowe. Źródłem ciepła jest woda płynąca. Co ważne- system instalacyjny wykorzystujący wodną pompę ciepła może działać cały rok. Największym minusem jest zdecydowanie koszt inwestycji, który jest niezwykle wysoki w porównaniu  do wcześniej wspomnianych rodzajów pomp powietrznych oraz gruntowych.


Co możesz zyskać dzięki pompie ciepła?

Dla kogo idealnym rozwiązaniem będzie pompa ciepła?

Darmowa wycena Twojej instalacji

Zostaw swoje dane. Skontakuje się z Tobą nasz przedstawiciel, który doradzi jakie rozwiazanie będzie dla Ciebie najlepsze